HAYVANCILIKBitkisel ve hayvansal üretim ile su ürünleri sonucu elde edilen tarımsal ve hayvansal hammaddelerin güvencesi ve güvenliğinin sağlanarak, sanayide işlenmesi sonucu güvenilir ve kaliteli gıdaların tüketiciye ulaştırılması, hayvansal gıda alımı ile tüketicinin sağlık ve refahının sağlanması ve korunması ile bu zincirin her bir basamağına çevresel faktörlerin etkilerinin de araştırılmasıyla, tüm hayvansal gıda üretim ve tüketim zinciri üzerinde kalite ve güvenliğin sağlanması Türkiye’nin temel hedeflerindendir.

INDEPENDENT projesi kapsamında sağlıklı hayvancılık ürünlerinin elde edilmesi yüksek önem taşımakta olup, küçük ve büyükbaş hayvan yemi ile balıkçılık sektörüne yönelik mikroyosun tabanlı, yüksek protein içeren, besleyici özellikleri artırılmış, bağışıklık sistemini destekleyen yem uygulamaları geliştirilmektedir.


Bu web sitesi Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti’nin mali desteğiyle üretilmiştir. Web sitesinin içeriğinden sadece projeyi yürüten BÜN Teknopark A.Ş. sorumlu olup, hiçbir şekilde Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti’nin görüşlerini yansıttığı şeklinde yorumlanamaz.